Farsang iskolánkban (2022)

(2022-02-28)

Farsang

Az Apátistvánfalvi Kéttannyelvű Általános Iskolában 2022. február 25-én került sor a hagyományos farsang megtartására.

A fánk sütés már hagyománnyá vált, ezért 4 balázsfalvi asszonyka már reggel 8 órakor elkezdte a plébánia konyháján a finom fánkok dagasztását, szaggatását és sütését. Ebbe a folyamatba bekapcsolódtak a gyerekek is.

Délelőtt 11 órakor pedig elkezdődött a farsangi mulatság a tornateremben.

Az 1. osztályosok szlovén verse és az énekkar szlovén és magyar farsangi dalai nyitották meg a programot.

Majd kezdetét vette a Just Dance verseny, 10 produkciót láthatott a  közönség és  a zsűri. Voltak egyéni, páros és csoportos táncos előadások. Ebéd előtt még bemutatkoztak a felsős osztályok. Minden osztály egy film vagy televíziós műsort választott magának, és azt jelenítették meg. Az 5. osztályosok Exatlont jelenítettek meg: bajnokok és kihívók csapatát. A 7. osztályosok Frakk, a macskák réme rajz filmsorozat szereplőiként mutatkoztak be. A 6.és 8. osztályosok pedig A mi kis falunk  film szereplőit vonultatták fel.

Ebéd és fánk evés után folytatódott a program, kezdődött a jelmezes felvonulás. Leginkább az alsótagozatos gyerekek öltöttek jelmezt, de volt köztük néhány felsős is. Így láthattunk: Ronaldot, rendőrt, katonákat, lepkét, medúzát, apácákat, papot, festőt, autószerelőt, egyszarvút, csontvázat, Battmant,bohocót.

Ötletes ,kreatív jelmezek vonultak fel-ezeket is díjazta és értékelte a zsűri.

A délután további része játékos feladatok megoldásával zajlott. Többek között: székfoglaló zenére, Egy perc és nyersz játék, szókereső, táncolás lufival, lufi a levegőben való fenntartása, csokigolyó átrakása szívószállal egyik tálból a másikba, lufi tornádó.

A fénykép felismerést nagyon élvezték a gyerekek. A pedagógusok kiskori fényképei lettek felrakva és fel kellett ismerni őket.

Nagyon élvezték a játékos feladatokat az iskola tanulói. Eredményhirdetéssel zárult a vidám farsangi nap.

Holecz Lajosné

A kapcsolódó képek IDE KATTINTVA érhetők el.

Fašenek

Na DOŠ Števanovci smo imeli 25. februarja pust, fašenek. Začeli so naše otkavske ženske:Ili, Margit, Ana in Erži pečti fanke, krofe. Pri tem so pomagale naše deklice iz 5. razreda. Pustovanje smo začeli ob  11 urih. V telovadnici smo se zbrali in učenci iz prvega razreda in pevski zbor je s kratkim programom predstavil te program, vesele pesmi so zapeli.

Potem se je začel Just Dance, to pomeni da so predstavili plese učenci. Lahko smo videli plese v parih, v skupini,ampak imeli smo takšne plesalce , ki so sami zaplesali nam. Žirija je ocenjevala te plese. Potem so se učenci iz višjih razredov predstavili, našemali. Peti razred je predstavil dve skupini Eksatlona: prvaki in izzivalci. 7.razred je predstavil risanko:Frakk, groza mačkov. 6. in 8. razred pa film: Naša mala vas. Super so bili vsi.

Po kosilu smo nadaljevali program in se je začela pustna maškarada.

Našemljeni so se nam predstavili. Lahko smo videli: župnika, vojake, metulja, policaja, nune,klovna,meduzo, slikarja, avtomehanika. Kreativne maske so imeli. Žirija je vse maske ocenjevale.

Program se je nadaljeval s smešnimi igrami: plesali so z baloni, poiskali so besede, izbirali so pokrove, sestavili so slike. Najbolj zanimivo je bilo, da so morali spoznati učitelje, ko so oni bili majhni.

Zelo dobro smo se vsi počutili, z veseljem smo bili vsi skupaj.

Krofi so bili zelo dobri, hvala ženskem.

Agica Holecz